Kaubamärgi registreerimine välismaal

Kaubamärgi registreerimine välismaal

Kaubamärki on võimalik kaitsta ettevõtja päritoluriigis, aga ka erinevates riikides ja jurisdiktsioonides üle maailma. Selleks on võimalik kasutada kohalikke riiklikke ameteid või ühtseid süsteeme nagu näiteks EUIPO, WIPO, OAPI, jne.

Küsimused vastused

Kas peab kaubamärgi välismaal registreerima?

Kaubamärgi õiguskaitse on territoriaalne, see tähendab kehtib konkreetsel territooriumil. Kui on soov oma tooteid/teenuseid pakkuda ning kaubamärki muul territooriumil kasutada, siis tuleks kindlasti kaubamärk ka seal kaitsta.

Kuidas on võimalik kaubamärki välismaal registreerida?

Kaubamärgi kaitsmiseks väljaspool Eestit on mitmeid võimalusi. Õige kaitsmise strateegia valik sõltub konkreetsetest ärihuvidest ning huvipakkuva territooriumi registreerimise reeglitest, nõuetest ja praktikast. Aitame meelsasti valida konkreetsetele vajadustele ja soovidele vastava lahenduse ning aitame kaitse saamiseks taotluse esitamisel ning hilisemas võimalikus kirjavahetuse ametitega, kus tahes maailmas.

Kas saab kaitsta oma kaubamärki kogu maailmas?

Kaubamärgile on võimalik saada kaitse enamikus maailma riikidest, kuid mitte kõigis. Seda põhjusel, et osades riikides ei eksisteeri kaubamärgi registreerimise võimalust. Samuti peab mõistma, et igas riigis, kus kaubamärk kaitset omab, kaasneb märgist tulenevate õigustega selle kasutamise kohustus.

Kui palju maksab kaubamärgi välismaal kaitsmine?

Kaubamärgi registreerimisega seotud kulud sõltuvad konkreetsest riigist, kus taotlus esitada ning selle riigi individuaallõivudest. Kulude optimeerimise ning erinevate riikide registreerimise nõuetele vastavuse tagamiseks, soovitame kindlasti ühendust võtta meie spetsialistidega.