Meist

Patendibüroo TURVAJA asutati 1988. aastal ning on esimene Baltikumis tegutsevatest patendibüroodest. TURVAJA meeskond omab laialdasi kogemusi intellektuaalomandi õigusega seonduvate küsimuste lahendamisel ja abistab kodu- ja välismaiseid kliente ka kõige keerulisematele olukordadele lahenduste leidmisel.

Patendibüroo TURVAJA asjatundlikud ja professionaalsed patendivolinikud pakuvad õigusabi patentidele, kasulikele mudelitele, kaubamärkidele, disainilahendustele kaitse taotlemisel ning nende õiguste jõustamisel nii Eestis, Euroopa Liidus kui ka ülemaailmselt. Meil on tihe rahvusvaheline kontaktide võrgustik ning vajalik kompetents klientide huvide esindamiseks välisriikides.

Patendibüroo TURVAJA kaitseb klientide huve Eesti Patendiametis, Euroopa Patendiametis (EPO), Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametis (EUIPO) ja Maailma Intellektuaalomandi Organisatsioonis (WIPO). Esindame kliente intellektuaalomandi alastes vaidlustes, sh Tööstusomandi Apellatsioonikomisjonis ja kohtutes.

Tänapäeva teadmistepõhises majanduses on intellektuaalomand väga tähtis. Tegevust alustavad ettevõtted kasutavad intellektuaalomandi õigust kaitsmaks ennast, et suured tööstuskonkurendid ei kopeeriks nende tooteid. Suured ettevõtted jällegi kasutavad intellektuaalomandit, et lõigata kasu oma investeeringutelt. Patendibüroo TURVAJA eesmärgiks on kasutada oma teadmisi, kogemusi ja oskusi oma klientide äritegevuse toetamiseks.

LIIKMEKSOLEK ORGANISATSIOONIDES

Meie büroo ja volinikud osalevad Patendivolinike Koja, INTA, AIPPI, ECTA, epi ja FICPI tegevuses.

Lehte on viimati uuendatud: 10.03.2024